رفتن به مطلب
قبل از ارسال پست حتما قوانین انجمن را مطالعه کنید. ×
prh

قوانین Mechanic

پست های پیشنهاد شده

برای عضویت در اقلیت مکانیک (Mechanic) باید سطح ( Level ) بالای 10 داشته باشید و به تمام موارد ذکر شده در زیر، به طور کامل مسلط باشید:

نکات کلی

*رعایت ادب و احترام متقابل بین اعضای فکشن الزامیست. ( در صورتی که درگیری لفظی داخل فکشن بوجود آمد، بدون ادامه دادن بحث، این موضوع را با لیدر در میان بگذارید و مشکل را حل کنید. )
*انجام DM ( ویا DB ) و تیراندازی مجاز نیست. ( FW )
*اگر در حال انجام وظیفه بودید و کسی برای کار شما مزاحمت ایجاد می‌کرد و به صورت مکرر شما را می‌کشت، می‌توانید داخل قسمت مربوطه از پلیر خاطی شکایت کنید!
*هرگونه سواستفاده از امکانات و اختیارات این فکشن به هیچ عنوان قابل بخشش نیست. ( حداقل FW )
*بلافاصله پس از ورود به سرور /mduty کنید تا بتوانید درخواست‌ها را قبول کنید. ( تنها زمانی که کار خاصی داشتید، /sleep ویا AFK، Jail بودید، می‌توانید از حالت انجام وظیفه خارج شوید! )

آموزش /tune :

نکات و توضیحات اولیه:
در نظر داشته باشید که 
Tuning اصلی ترین کار مکانیک میباشد و تسلط بر آن برای ورود به فکشن اجباری است.
به طور کلی نمی‌توان توضیحات دقیقی در مورد آن داد و این مواردی که توضیح داده می‌شود پیش نیاز ورود است و دانستن آنها برای یک مکانیک ماهر شدن کافی نیست.
یادگیری پنل 
Tuning و اجزای آن نیازمند تجربه است و دانستن آنها در حد تئوری کافی نیست زیرا می‌توان گفت برای هر ماشین، پنل Tuning و هم چنین قطعات با درجات مختلف تفاوت دارند.

وقتی شخصی برای Sport کردن ماشین به شما مراجعه می‌کند، شما موظف هستید آنچه که آن شخص از شما میخواهد برای ماشین Set کنید. توجه داشته باشید برای کسب اطمینان می‌توانید ازNamayesh  و Test استفاده کنید و اگر توسط فرد مورد نظرتایید شد آنرا Set کنید.

همان طور که از اسم آنها مشخص است Test برای 5 دقیقه است ( در هر مکانی ) ولی Namayesh فقط برای Garage است.
پنل Tuning از 2 قسمت که اصطلاحا به آن پنل چپ ( همه رنک‌ها ) و راست ( فقط رنک +2 ) میگویند تشکیل شده است.
پنل سمت چپ حداقل این 4 مورد را دارد و به طور کلی همهماشین‌ها این 4 مورد را دارند و بعضی از ماشین ها مواردی مثل Spoiler را اضافه‌تر دارند.
بالا سمت راست پنل [Reset] برای بازگشت پنل به حالت Default است ؛ برای مثال وقتی شما موتور Ultra را روی ماشین به صورت تستی می اندازید در صورتی که دوباره /tune بزنید، داشتن موتور به حالت Default اضافه می‌شود و اگر بخواهید قطعه دیگری را به صورت مجزا بندازید باید پنل را Reset کنید.
بعضی از قطعات اعداد یا مدل مشخص مشخصی دارند ( مثل Wheels (ring) ، Ghodrate Tormoz و... ) و شما باید از بین آنهایی که توسط سرور تعیین  شده انتخاب کنید به طوری که با کلیک بر روی آنها لیستی از قطعات باز می‌شود.
حالت دیگر قطعات به صورت عدد وارد شده می‌باشد؛ به طوری که شما باید نوشته آنهارا پاک کنید و درجه مورد نظر ( محدودیت دارد) را وارد کنید ( مثل Suspension ،Drag و... )
بعد از انتخاب قطعات در پایین پنل قسمت 
Dastmozd، قیمت دستمزد را وارد کنید. توجه داشته باشید که مبلغ وارد شده باید بین 1,000$-100,000$ باشد و در صورتی که قیمت دستمزد از آنبیشتر باشد بهتر است قطعات را به صورت جداگانه روی ماشین Set کنید.
در پایین ترین قسمت شما میتوانید مشخصات کلی مربوط به ماشین را مشاهده کنید.
نکات مهم در مورد Tuning و TowCar:

برای کسب تجربه در مورد Tuning از ماشین‌های فکشن مکانیک ( به جز پنل چپ! فقط پنل راست مجاز است ) یا ماشین خودتان ( پنل چپ و راست مجاز است ) استفاده کنید. استفاده از Test برای ماشین های /jobs و ماشین‌های فکشن‌های متفرقه و مشابه آنممنوع است.
دستمزد دریافتی نباید به گونه ای باشد که نظم فکشن را از بین ببرد. ( اختلاف زیاد )
استفاده از Test برای غیراز مکانیک به صورت مکرر ممنوع است. فقط در صورتی می‌توانید از Test برای "ماشین شخصی" آنها استفاده کنید که خودتان برای آزمایش در کنار آنها باشید. توجه داشته باشید که Test بی دلیل ممکن است منجر به گرفتن اخطار شود.
Differential مربوط به دیفرانسیل ماشین می‌باشد و منظور همان چرخ هایی است که ماشین را حرکت میدهد ( AWD همه چرخ‌ها ، RWD چرخ عقب ، FWD چرخ جلو ).
Hydraulics مربوط به کمک فنر و شاسی‌های ماشین است و برای بالا پایین بردن آن به جای بوق روی ماشین Set میشود. ( رقص ماشین )
موتورها به ترتیب قدرت ( از کم به زیاد ) عبارتند از : Medium ،Super و Ultra که هر کدام سرعت را به مقدار مشخصی افزایشمی‌دهند.
برای قسمت Ertefa میتوانید عدد مشخصی را وارد کنید. برای مثال شما میتوانید ماشین مورد نظر را با عدد -0.03 کف خواب کنید. ( در نظر داشته باشید اگر ماشین در حالت Default ارتفاع کمی داشته باشد ( مثل Voodoo ) ممکن است باعث برخورد سپر ماشین با کف زمین باشد ؛ لذا Test قبل از آن توصیه می‌شود )
Drag برای افزایش سرعت به صورت محدود است. برای مثال اگر در قسمت Speed Meter ماشین شما حداکثر 160KM/H را نشان میدهد ولی در عمل 120KM/H میباشد و سریعتر نمی‌رود شما میتوانید با وارد کردن عدد 1 به جای آن سرعت را تا حدودی افزایش دهید.
Suspension مربوط به نرم بودن کمک فنرها و شاسی ماشین ( سیستم تعلیق ) است و درجه آن از 0 شروع می‌شود. به طوری که اگر کمک فنر های ماشین تا حد زیادی نرم باشد ممکن است با کوچکترین انحراف فرمان باعث از دست رفتن کنترل ماشین شود.
Traction مربوط به قسمت کشش و انقباض تایرها می‌باشد. به طور کلی برای کاهش و افزایش میزان سر خوردن ماشین استفاده می‌شود و درجه آن نیز از 0 شروع می‌شود.
( توجه داشته باشید که درجه 
Suspension و Traction و تاثیر آن بر روی هر ماشینی متفاوت است و نیاز به استفاده از Test قبل از Set کردن را دارد )
*Tune کردن ماشین‌ها به شکلی که از حالت عادی خارج شود ( مثال: تقویت شدید و غیر عادی ترمزها، بلند شدن قسمتی از ماشین و ورود غیر عادی به پیچ و حرکات نمایشی غیر عادی که در دنیای واقعی امکان انجام آن‌ها وجود نداشته باشد، زیر سوال رفتن قوانین فیزیک با تغییر مشخصات ماشین )، مجاز نیست و مجازات شدیدی در پی خواهد داشت.
شما می‌توانید با استفاده از ماشین‌هایی که داخل HQ وجود دارد، وسایل نقلیه‌ای که در جای مناسب قرار ندارند ( سد معبر، ایجاد مزاحمت در رفت و آمد و... ) را با کلیدهای 2,8 قسمت NumPad جابه‌جا کنید. ماشین‌هایی که برمی‌دارید را باید در جای خلوت ( خارج از محل رفت و آمد و خیابان‌ها ) یا حتی در HQ فکشن بگذارید ( در جای شلوغ به هیچ عنوان رها نکنید که برای سیستم‌های ضعیف‌تر مشکل Lag FPS پیش نیاید ). در نظر داشته باشید که جابه‌جایی بی دلیل منجر به دریافت اخطار خواهد شد!
*قبل از TowCar کردن وسایل نقلیه فکشن‌های مهم که نیاز فوریبه ماشین دارند ( مانند Departments ) از اینکه صاحب یا راننده، آن اطراف نیست و ماشین چند دقیقه‌ای در یکجا ساکن است، مطمئن شوید. ( در زمان وار مافیاها ( روزهای فرد از ساعت 19:30 الی 22:00 ) به هیچ عنوان ماشین آن‌ها ( اگر وار دارند ) را جابه‌جا نکنید! )

*انجام هرگونه تیونینگ که باعث افزایش سرعت و شتاب خودرو Buggati Chiron گردد (نصب Engine و Drag) غیر مجاز میباشد و مجازات سنگین دارد

*اگر شخصی درخواست مکانیک ( برای جابه‌جایی، بنزین، تعمیر ) کرد، متناسب با شهری که آن شخص حضور دارد، مبلغی را به صورت پیش پرداخت دریافت می‌کنید و بعد آن‌را Tow ( برای جابه‌جایی آن شخص در ماشین شما یا خودش G بزند ) می‌کنید.
داخل شهر LS: 3000$
داخل شهر SF: 5000$
داخل شهر LV: 4000$

( قبل از اینکه به محل مورد نظر بروید، حتما آن شخص را از هزینه مطلع کنید )

 

*TowCar و انجام کارهای مربوط به service mechanic مانند Refill و FixCar برای تمام اعضای این فکشن با هر رنکی آزاد است.
*در صورت آنلاین نبودن رنک مورد نظر ( رنک +2 برای پنل سمت چپ و رنک +3 برای پنل سمت راست ) برای انجام Tuning، رنک پایین‌تر می‌تواند با اعلام در /f و داشتن مدرک از آن، این کار را انجام دهد و محدودیت رنک در آن شرایط برای Tuning برداشته می‌شود.
 
گزارش کار
تمامی اعضای فکشن موظف هستند در زمان معین شده به صورت هفتگی گزارش خود را در قسمت مربوطه و مطابق قوانین ارسال کنند.

گزارش کار شامل کلیه اسکرین شات‌هایی که از TowCar، FixCar، Refill و Tuning میباشد

به اشتراک گذاری این ارسال


لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر
مهمان
این موضوع برای عدم ارسال قفل گردیده است.

×
×
  • اضافه کردن...